بسته بندی اثاثیه منزل از جمله خدماتی است که در چند سال اخیر توسط باربری های حمل بار انجام می­شود. لازم است بسته بندی صحیح وسایل منزل برای انجام یک جابجایی و اسباب کشی درست و اصولی توسط کارگر متخصص بسته بندی انجام شود. در باربری تهران کارگران با تجربه وآموزش دیده جهت بسته بندی اسباب و اثاثیه آماده ارائه خدمات بسته بندی و باربری به مشتریان باربری تهران در تمامی مناطق تهران هستند. در هر اسباب کشی اگر اصول صحیح بسته بندی اثاثیه منزل رعایت نشود ممکن است خسارات زیادی را برای صاحبین بار به وجود آورد. برای جلوگیری از این خسارات احتمالی خوب است قبل از انجام اسباب کشی به طور کامل برای بسته بندی لوازم منزل خود از باربری که قصد داریم حمل بار ما را انجام دهد مشاوره بسته بندی اثاثیه را دریافت کنیم. در همین راستا باربری تهران اقدام به تهیه مقاله راهنمای صفر تا صد اسباب کشی نموده است که با مطالعه آن میتوان بهترین نکات اسباب کشی را فراگرفت و تجربه یک جابجایی بی دردسر را به دست آورد.

لوازم مورد نیاز بسته بندی اثاثیه

برای انجام یک بسته بندی اصولی اثاثیه منزل نیاز به لوازم و وسایلی داریم که در بسته بندی نوین مورد استفاده قرار می­گیرند. این لوازم عبارت اند از:

کارتن های محکم و چند لایه: برای بسته بندی اسباب و اثاثیه در سایز های مختلف، کارتن بیشترین و بهترین کاربرد را دارد. امروزه انواع مختلفی از کارتن ها تولید شده که در اسباب کشی کاربرد دارند. به عنوان مثال کارتن های رگال دار که برای حمل لباس ها به صورت آویزان روی رگال استفاده می­شوند تا لباس ها در طول اسباب کشی سالم مانده و چروک نشوند. کارتن های یخچال دار که برای حمل مواد غذایی کاربرد دارند. با استفاده از این کارتن ها مواد غذایی در زمان اسباب کشی که ممکمن است تا چند ساعت طول بکشد به دور از فساد و سالم خواهند ماند. کارتن های سه لایه و پنج لایه در سایز های مختلف همچون کارتن کوچک، کارتن متوسط، کارتن بزرگ و کارتن خیلی بزرگ در ابعاد موجود در جدول زیر در باربری تهران جهت بسته بندی اثاثیه موجود هستند.

جدول سایز بندی کارتن های موجود در باربری تهران 

نوع کارتن طول عرض  ارتفاع
کارتن کوچک ۳۰ ۲۰ ۲۵
کارتن متوسط ۴۵ ۴۳ ۴۳
کارتن بزرگ ۶۰ ۵۰ ۵۰
کارتن خیلی بزرگ ۷۵ ۶۰ ۶۵

نایلون های حبابدار: نایلون های حبابدار در بسته بندی لوازمی مورد استفاده قرار میگیرند که در زمان اسباب کشی احتمال شکستن و یا ضربه خوردن به آن ها وجود دارد. مانند ظروف چینی و شکستنی و یا میز ها و صندلی های چوبی. در باربری تهران تمامی لوازم حساس منزل شما درون این ضربه گیر های حبابدار قرار می­گیرند تا اسباب کشی شما در کمال امنیت و سلامت به انجام برسد.

استرج یا سلفون های بزرگ: در باربری تهران جهت بسته بندی تمامی اسباب و اثاثیه شما در زمان جابجایی از استرج استفاده می­شود تا لوازم و اثاثیه شما تمیز مانده و گرد و خاک روی آن ها قرار نگیرد. از استرج برای پیچیدن مبلمان ها، صندلی ها و هرآنچه ممکن است در طول اسباب کشی کثیف شود استفاده می­شود.

ساک ها در سایز های مختلف: ساک های زیپ دار کوچک و بزرگ در جا به جایی رخت خواب ها کاربرد دارند. با استفاده از این ساک ها رخت خواب ها و سایر لوازم پارچه ای مانند لباس ها و پرده ها در اسباب کشی کثیف نشده و بصورت بهداشتی جا به جا می­شوند.

طناب: از طناب جهت بستن کارتن های بزرگ و حمل راحت تر آن ها می­توان استفاده کرد.

چسب و برچسب: چسب هاب خوب و با کیفیت در بسته بندی اثاثیه بسیار کاربرد دارند. در اسباب کشی لازم است تمامی کارتن ها قبل از استفاده با چسب محکم شوند و انتها و همچنین درب آن ها به خوبی با چسب چسبیده شود. تا سلامت وسیله های داخل کارتن به خطر نیفتد. از برچسب ها برای نوشتن محتوا داخل هر کارتن استفاده می­شود. خوب است محتوای کارتن ها را به جای نوشتن روی کارتن ها روی برچسب ها یادداشت کنید تا در اسباب کشی های بعدی هم بتوانید از کارتن ها مجدداً استفاده نمایید بدون اینکه سردرگم شوید.

پارچه و روزنامه باطله: استفاده از پارچه و یا روزنامه باطله جهت پیچیدن به دور لوازم و ظروف شکستنی به گونه ای که با چیدن آن ها داخل کارتن به یکدیگر ضربه نزده و دچار شکستی هم نشوند لازم و ضروری است. میتوان با استفاده از پارچه ها و البسه موجود در منزل همچون شال و روسری این کار را نیز انجام داد و با یک تیر دو نشان زد، که هم البسه جابجا شده و هم اثاثیه شکستنی دچار آسیب و خسارت نشوند.

روش صحیح بسته بندی اثاثیه

در بسته بندی اثاثیه منزل با استفاده از تمامی لوازمی که گفته شد، نیاز به استفاده درست و اصولی از این وسایل برای بسته بندی اثاثیه است. نکات بسته بندی صحیح اثاثیه را در ادامه بررسی می­کنیم.

 • در استفاده از کارتن ها جهت بسته بندی اثاثیه، در انتخاب سایز کارتن برای بسته بندی هر وسیله ای به سایز آن وسیله نیز دقت داشته باشید. کارتن ها را خیلی سنگین نکنید. با سنگین کردن بیش از حد کارتن ها احتمال باز شدن قسمت انتهایی کارتن و آسیب وارد شدن به اثاثیه درون آن ها وجود دارد. ظروف شکستنی مانند بشقاب ها و یا لیوان های چینی و کریستال را قبل از قرار دادن در داخل کارتن ها بصورت جدا جدا با روزنامه، دستمال پارچه ای و یا نایلون های حبابدار بپیجید و سپس آن ها را داخل کارتن قرار دهید. سعی کنید کارتن ها را به طور کامل پر کنید، اگر قسمتی از کارتن خالی باشد در زمان چیدن کارتن ها روی هم ممکن قسمت خالی کارتن دفرمه شود و نظم چیدمان کارتن ها به هم خورده و خسارت به لوازم منزل وارد شود. محکم کردن کارتن ها با چسب را هم فراموش نکنید. از چسب هم در انتها و هم بر روی در کارتن ها استفاده کنید.
 • در استفاده از سلفون در زمان جابجایی و اسباب کشی دست و دلباز باشید. خوب است اگر بتوانید تمامی اسباب و اثاثیه خود را سلفون پیچ کنید. سلفون هم به عنوان یک ضربه گیر عمل کرده و هم مانع از کثیف شدن لوازم منزل شما در طول اسباب کشی می­شود.
 • بسته بندی اثاثیه منزل را با بسته بندی لوازم کوچکتر و کم کاربردتر شروع کنید و بعد از آن به سراغ لوازم اصلی و بزرگتر بروید. از بسته بندی محتوای داخل کابینت ها و کمد ها شروع کنید.
 • سعی کنید تمامی کارتن های شما علی الخصوص کارتن های حاوی لوازم شکستنی دارای برچسب باشند. در اینصورت با احتیاط بیشتری جابجا شده و احتمال آسیب دیدن آن ها کمتر است.
 • در بسته بندی مبلمان خود از سلفون برای پیچیدن تمام قسمت های آن مانند رویه و پایه ها استفاده کنید.
 • در بسته بندی فرش به منظور جلوگیری از کثیف شدن فرش و به خصوص ریشه های آن، ریشه های فرش را با چسب نواری به فرش بچسبانید و بعد فرش را لوله کنید و درون نایلون های مخصوص جابجایی فرش قرار دهید. در صورت در دسترس نبودن نایلون های مخصوص بعد از لوله کردن فرش دور آن را با پارچه و یا سلفون بپیچید.
 • در بسته بندی لوازم چوبی و سلفون پیچ کردن آن ها در هنگام استفاده از چسب نواری دقت داشته باشید که چسب مستقیماً روی چوب چسبیده نشود زیرا باعث آسیب دیدن رویه چوب در هنگام کندن آن می­شود.
 • در بسته بندی یخچال های ساید بای ساید بعد از تخلیه کامل یخچال، داخل آن را تمیز کنید و سپس دور تا دور یخچال را با نایلون های ضربه گیر بپیچید. خوب است یخچال از هر نوع که باشد به صورت عمودی جابجا شود تا گاز داخل آن تکان نخورده و یخچال آسیب نبیند.
 • در بسته بندی تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی که صفحات بزرگی دارند سعی کنید از کارتن های خود تلویزیون جهت جابجایی آن استفاده نمایید. استفاده از ضربه گیر در داخل کارتن ها را فراموش نکنید.
 • برای بسته بندی سایر لوازم برقی نیز سعی کنید آن ها را با نایلون های حبابدار بپیچید و در صورت امکان درون کارتن های خودشان قرار دهید تا ضربه نخورده و سالم بمانند.
 • این نکته را در حمل وسابل برقی درنظر داشته باشید که بعد از جابجایی و مستقر شدن وسایل در مقصد اجازه دهید تا چند ساعت از حمل بار بگذرد و بعد از آن مجدد راه اندازی شوند.
 • در جابجایی گلدان ها می­توانید گلدان های کوچک را درون یک کارتن یا جعبه رو باز بچینید طوریکه درون جعبه فیکس شده و جا به جا نشوند. گلدان های بزرگ را هم یک به یک جابجا کنید. در این رابطه توصیه میشود مقاله جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی را مطالعه نمایید.
 • در جابجایی لوازم موجود در یخچال خود از بابت فساد آن ها نگرانی نداشته باشید، زیرا در باربری تهران انواع یخچال های یونولیتی برای خنک نگه داشتن خوراکی های موجود در یخچال تهیه شده است و در روز اسباب کشی جهت انتقال صحیح و سالم موارد خوراکی به کار برده میشود. تا لوازم خوراکی شما نیز همانند سایر لوازم در کمال سلامت و امنیت جابجا شوند.

بسته بندی لوازم آشپزخانه

اگر بتوان سخت ترین بخش خانه برای جابجایی و اسباب کشی را تعیین کرد بدون شک و با اختلاف بسیار آشپزخانه این عنوان را به دست خواهد آورد. آشپزخانه در هر خانه ای پر است از لوازم ریز و درشت گوناگون. از وسیله های برقی درشت همچون یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و گاز گرفته تا وسیله های ریز و خرد بسیار همچون سرویس غذاخوری، سرویس قاشق و چنگال، جا ادویه ای، سرویس پلاستیک و تمامی لوازم موجود در کابینت ها که بسته بندی تمامی این اثاثیه برای جابجایی کاری بسیار دشوار و وقت گیر است. از همین رو توصیه می شود جهت اقدام به بسته بندی اثاثیه منزل، بیشتر وقت خود را به جمع آوری و بسته بندی لوازم موجود در آشپزخانه اختصاص دهید تا بتوانید با صبر و حوصله تمامی اثاثیه خرد داخل آشپزخانه و کابینت ها را به دقت بسته بندی و جابجا نمایید. سعی کنید جمع آوری اثاثیه داخل آشپزخانه را پیش از روز اسباب کشی به پایان برسانید تا با خیال راحت بتوانید نسبت به جمع آوری بقیه لوازم منزل و سایر اتاق ها اقدام نمایید.

رعایت پروتکل های بهداشتی در بسته بندی اثاثیه

در باربری تهران علاوه بر رعایت تمامی نکات یک بسته بندی حرفه ای و مجهز بودن به تجهیزات لازم جهت بسته بندی، تمامی پروتکل های یک بسته بندی بهداشتی نیز رعایت میشود، تا تمامی اسباب و لوازم شما عزیزان در نهایت امنیت و سلامت و به شیوه ای پاکیزه بسته بندی شده و از محل قدیمی به محل جدید انتقال داده شوند.

رعایت پروتکل های بهداشتی علی الخصوص در این روز ها و با شیوع ویروس کرونا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. لازم است بدانید تمامی پرسنل اعزامی از باربری تهران جهت انجام بسته بندی و جابجایی مجهز به ماسک های چندلایه، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و … هستند تا با ایمنی کامل وارد منزل شما شده کار بسته بندی و حمل بار خود را انجام داده و به پایان برسانند. سلامت شما عزیزان در رأس همه امور بوده و الویت ماست، لذا با خیال راحت از سلامت خود و خانواده خود اقدام به استفاده از خدمات متنوع باربری تهران نمایید و از این بابت هیچگونه نگرانی نداشته باشید.

فیلم بسته بندی اثاثیه منزل

هزینه بسته بندی

شاید تصور کنید استفاده از خدمات بسته بندی مؤسسه های باربری یک هزینه اضافی است و خودتان می­توانید این کار را انجام دهید و یا اصلاً نیازی به بسته بندی صحیح لوازم منزل وجود ندارد. باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر در زمان اسباب کشی بسته بندی صحیح اثاثیه صورت نگیرد، خساراتی که ممکن است به اسباب و اثاثیه شما وارد شود بسیار بیشتر از هزینه ای خواهد بود که جهت دریافت خدمات بسته بندی باید پرداخت کنید. دور اندیش باشید و با استفاده از تجارب کارگران آموزش دیده بسته بندی اثاثیه، بسته بندی لوازم خود را به روشی صحیح انجام دهید تا خسارتی به لوازم منزل شما وارد نشود. هزینه بسته بندی اثاثیه در باربری غرب تهران کاملاً منصفانه تعیین شده و به شما اعلام میگردد. این اطمینان به شما داده میشود که تعرفه باربری تهران در بسته بندی انواع لوازم منزل کمترین تعرفه موجود در تمام تهران است.

کارگران ماهر بسته بندی 

در باربری تهران تمامی کارگران شاغل در امور بسته بندی و حمل بار، کارگران با تجربه و آموزش دیده در نحوه بسته بندی و حمل بار هستند. تمامی کارگران بسته بندی دارای سابقه چندین ساله در حرفه خود بوده و بسته بندی و اسباب کشی شما را در سریعترین زمان ممکن و به بهترین شکل ممکن انجام خواهند داد. کارگران ما از لحظه شروع بسته بندی اثاثیه در مبدأ تا زمان چیدمان اثاثیه بسته بندی شده در ماشین حمل بار و همچنین تخلیه بار در مقصد و چیدمان آن در محل جدید در خدمت شما بوده و برای کسب رضایت شما تلاش می­کنند.

یکی از سیاست های کاری در باربری تهران آموزش کارگران شاغل در این باربری بصورت کاملاً به روز و همزمان با آخرین متد های بسته بندی روز در دنیا می باشد. در این باربری بطور مداوم به روزترین فیلم های آموزشی بسته بندی اثاثیه منازل، ادارات، باشگاه ها، آرایشگاه ها و … تهیه شده و در اختیار کارگران قرار داده می شود تا بهترین و با کیفیت ترین روش ها را فراگرفته و بتوانند به مشتریان گرامی ارائه دهند.

کیفیت در خدمات بسته بندی 

باربری تهران در غرب تهران و همچنین تمام مناطقی که بسته بندی وسایل منزل در تهران را انجام می­دهد، تمامی نکات اصولی بسته بندی و حمل بار را رعایت می­کند. این نکات شامل اعزام کارگر مجرب جهت بسته بندی بار و همچنین ارسال تمامی لوازم مورد نیاز  پکینگ و بسته بندی بار می­شود. هر تعداد کارگر که جهت بسته بندی و حمل بار نیاز باشد در روز تعیین شده توسط مشتری به محل مبدأ بار ارسال شده و شروع به بسته بندی اصولی اثاثیه می­نمایند. بعد از اتمام بسته بندی تمامی اسباب و اثاثیه در داخل ماشین های حمل بار چیده می­شوند. در مقصد نیز کارگران باربری تهران اقدام به تخلیه بار و قراردادن هر وسیله در هر محلی که مدنظر مشتری باشد، می­نمایند.

اجاره انبار جهت اثاثیه

از دیگر خدماتی که امروزه در باربری تهران جهت رفاه حال شما مشتریان گرامی قابل ارائه میباشد، اجاره کانتینر در ابعاد و اندازه های مختلف و در هر مدت زمانی است که خواست شما عزیزان باشد. باربری در تهران امکانی را فراهم آورده است که در صورت شرایط خاص بتواند نگهدار اثاثیه و اموال شما با بالاترین امنیت ممکن باشد. در صورت نداشتن فضا برای نگهداری انواع اثاثیه، نگهداری از جهیزیه عروس، شرایطی که باید اسباب کشی نمایید و بعد از بسته بندی اثاثیه هنوز منزل مسکونی جدید آماده سکونت نمیباشد، شرایطی همچون مهاجرت و سایر شرایط مشابه باربری تهران میتواند تمامی اسباب و اثاثیه شما هرچقدر که باشد را با انعقاد قراردادی معتبر و تعیین قیمتی منصفانه بر اساس میزان و حجم اثاثیه و همچنین مدت زمان نگهداری در کانتینر های خود جای داده و امنیت کامل آن ها را جهت راحتی آسودگی خاطر شما سروران گرامی به ارمغان آورد.

مدت زمان مورد نیاز 

زمان بسته بندی اثاثیه و حمل آن می­تواند بنا به درخواست مشتری در یک روز انجام شود. باربری تهران این امکان را دارد تا با برنامه ریزی در یک روز هم کارگر جهت بسته بندی بار در تهران و هم کارگر برای حمل بار در تهران و تمام مناطق تهران همچون باربری شهران برای شما اعزام نماید. کارگران با تجربه ما با سرعت بالایی می­توانند اقدام به بسته بندی اثاثیه شما نمایند. ایده آل ترین حالت ممکن تماس با شماره های باربری تهران یک روز قبل از اثاث کشی است. تا هم بتوان بسته بندی را در فرصت مناسب انجام داد و هم حمل بار در زمان مناسب صورت بپذیرد.

چند نمونه از تصاویر بسته بندی اثاثیه در باربری تهران

Summary
فهرست
تماس بگیرید!