حمل بار سنگین در اسباب کشی  از امور اجتناب ناپذیر است. در یک اسباب کشی نیاز به جابجایی وسایل سنگین و سبک و بطور کلی تمامی اثاثیه منزل داریم. جابجایی اثاثیه سبک کار خیلی سختی نیست و با بسته بندی درست و اصولی می­توان اثاثیه سبک را جابجا نمود. اما در حمل اثاثیه سنگین است که ما با یک چالش بزرگ روبرو هستیم. در حمل بار سنگین باید دقت بسیار زیادی به خرج داد و از اصول خاصی پیروی کرد تا آسیب و خسارتی هم به اثاثیه سنگین و هم به افرادی که اقدام به جابجایی اثاثیه سنگین می­کنند وارد نشود.

باربری و حمل بار سنگین

حمل بار سنگین در اسباب کشی یک کار تخصصی محسوب می­شود. باربری تهران برای حمل اثاثیه سنگین شما از آمادگی بسیار بالایی برخوردار است. آنچه برای حمل بار سنگین نیاز است شامل نیرو های با قدرت بدنی بالا و با تجربه که قلق بار های سنگین جهت حمل را بر حسب تجربه می­دانند و همچنین لوازم مورد نیاز برای حمل بار سنگین مانند طناب های محکم بستن بار،جک های پالتی، غلطک هایی از جنس فولاد، چرخ های حمل بار و … می­شود که در باربری تهران در تمامی مناطق تهران هم کادری مجرب و هم لوازمی پیشرفته برای جابجایی بار های سنگین آماده ارئه خدمت به مشتریان است.

اصول حمل اثاثیه سنگین در اسباب کشی

حمل بار های سنگین به علت بدقلق بودن و همچنین احتمال وارد شدن آسیب جانی به افرادی که حمل بار را انجام می­دهند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در حمل اجسام سنگین توصیه می­شود به نکاتی که در ادامه به توضیح آن میپردازیم توجه نمایید و تحت هیچ شرایطی بدون توجه به این نکات  اقدام به جابجایی ننمایید.

بسته بندی لوازم سنگین

بسته بندی اثاثیه منزل به طورکلی و در حمل اثاثیه سنگین که شامل حمل گاوصندوق، حمل میز بیلیارد، حمل پیانو، حمل یخچال های ساید، حمل تردمیل و … می­شود، بسته بندی از اهمیت بالایی برخوردار است. توصیه می­شود دور تا دور این اثاثیه را با سلفون های مخصوص و یا پارچه بپیچید تا در صورت برخورد احتمالی با دیوار ها به علت وزن و حجمی که دارند هم به دیوار ها و هم به خود اثاثیه خسارتی وارد نشود. استفاده از پارچه نیز برای بسته بندی این نوع اثاثیه گزینه مناسبی است.

نیروی کمکی برای حمل اثاثیه سنگین

در جابجایی اثاثیه سنگین در اسباب کشی هر چقدر هم که شما قوی و نیرومند باشید، اگر به تنهایی اقدام به جابجایی اثاثیه سنگین نمایید نه تنها در این کار موفق نخواهید شد بلکه ممکن است هم به خودتان آسیب هایی جسمی نظیر کمردرد، در رفتگی دست، گرفتگی عضلات و یا شکستگی وارد نمایید و هم موجب خسارت دیدن اثاثیه سنگین شوید. اگر قرار است خودتان حمل بار سنگین را انجام دهید حتماً از نیروی کمکی برای حمل بار سنگین استفاده نمایید و برای حمل هر وسیله سنگین حداقل تعداد دو نیروی کمکی داشته و سه نفری اقدام به بلند کردن و جابجایی بار نمایید. در اینصورت وزن بار به طور مساوی بر روی سه نفر پخش شده و هر کدام به جای تحمل وزن کل بار وزن یک سوم بار را تحمل نموده و همچنین تسلط بیشتری برای جابجایی اثاثیه داشته و احتمال برخورد اثاثیه سنگین با دیوار و اطراف کمتر خواهد شد. اما اگر از باربری حمل بار برای جابجایی لوازم سنگین استفاده می­کنید، دیگر هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت زیرا کارگران باربری تهران با هماهنگی که با یکدیگر داشته و همینطور تجربه حمل انواع بار سنگین اقدام به جابجایی اثاثیه سنگین نموده طوریکه که کوچکترین آسیبی به خودشان و یا اثاثیه وارد نشود.

نحوه حمل انواع اثاثیه سنگین

در جابجایی اثاثیه سنگین با توجه به نوع آن لازم است از تکنیک های متفاوتی استفاده شود.

حمل گاوصندوق: گاوصندوق از آن دسته اثاثیه ای است که سنگین بودن یکی از ویژگی های الزامی برای آن است تا امکان جابجایی آن برای هر کسی وجود نداشته باشد و نیازمند صرف زمان و دقت باشد که امنیت آن تأمین شود. در حمل گاوصندوق توصیه می­شود لوازم داخل آن را که عموماً لوازم و مدارک با ارزشی هستند، تخلیه نمایید. بعد از تخلیه آن دور تا دور گاوصندوق را با پارچه و یا فوم بپیچید. یک چرخ حمل بار تهیه نموده تعداد دو یا سه نفر اقدام با کج کردن گاوصندوق به سمت چرخ حمل بار نمایید و گاوصندوق را روی چرخ سوار کنید و جابجا نمایید.

حمل یخچال ساید بای ساید: اگر راهرو های مبدأ و یا مقصد بار فضای کافی برای چرخیدن یخچال را ندارند توصیه می­شود درب های یخچال را باز کرده و بصورت جدا جدا جابجا نموده و در محل جدید دوباره یخچال را سر هم نمایید. اما اگر راهرو ها بزرگ هستند باید درب های یخچال را بعد از تخلیه و تمیز نمودن ببندید و سپس دور تا دور یخچال را با سلفون بپیچید تا خط و خشی روی یخچال نیفتد.

حمل پیانو: پیانو ها دارای انواع مختلفی هستند اما از هر نوعی که باشند در حمل انواع پیانو باید نهایت دقت و ظرافت رعایت شود تا کوچکترین آسیبی به آن ها وارد نشود. بعضی از پیانو ها در زیر پایه های خود دارای چرخ هستند که این چرخ ها کار جابجایی پیانو را راحت می­کند اما اگر پایه های پیانو چرخ نداشته باشند، چند تن از نیرو های قدرتمند باربری تهران اقدام به بلند کردن همزمان پیانو و قرار دادن درست آن روی چرخ های حمل بار برای جابجا نمودن آن ها می­کنند تا کوچکترین آسیب و خسارتی به پیانو وارد نشود.

حمل میز بیلیارد: حمل میز بیلیارد در هر سایزی که باشد کار دشواری است زیرا معمولاً میز های بیلیارد از ۳۲۰ تا ۴۵۰ کیلوگرم وزن دارند. در حمل میز بیلیارد حتماً سبد های نگهدارنده توپ ها را باز کنید. سپس تمامی پایه های میز را از آن جدا کرده و لای پتو یا پارچه بپیچید. بعد از آن صفحه رویی میز را هم لای پارچه گذاشته و با کمک چند نفر از افراد نیرومند اقدام به جابجایی میز نمایید.

باربری تهران در شمال تهران و همچنین شرق تهران و غرب و مرکز تهران دارای کارگرانی با قدرت بدنی بالا و ورزیده است که هم از توان حمل انواع بار سنگین و هم دانش حمل انواع بار سنگین برخوردار هستند. با بهره­ گیری از خدمات باربری تهران تجربه یک اثاث کشی مطمئن توسط یک باربری معتبر و همچنین اسباب کشی ارزان و سریع را در تمام مناطق تهران از جمله باربری در شهرک غرب خواهید داشت. همین حالا با کارشناسان باربری تهران تماس بگیرید

 

فهرست
تماس بگیرید!