6مرحله اسباب کشی

انجام اسباب کشی در ۶ مرحله

اسباب کشی اجبار یا انتخابی است که با قصد تغییر در محل زندگی و یا محل کار  ممکن است هر سال و یا هر چند سال یکبار پیش روی ما قرار بگیرد. جمع آوری وسایلی که در محل فعلی چیده شده اند با صبر و حوصله به گونه ای که صحیح بسته بندی شوند تا در طول جابجایی دچار آسیب نشوند، تهیه ماشین حمل اثاثیه و چیدن اثاثیه در محل جدید همگی چالش های بزرگ و وقت گیری هستند که تنها با یک برنامه ریزی دقیق و با استفاده از تخصص افراد با تجربه در زمینه اسباب کشی قابل انجام هستند. در این مقاله مراحل انجام یک اسباب کشی درست و اصولی را بررسی می­نماییم تا در صورت نیاز به انجام اسباب کشی دیگر دچار استرس نشده و بتوانید با انجام هرکدام از این مراحل یکی بعد از دیگری تجربه یک حمل اثاثیه آسان را بدست آورید.

مرحله اول: تصمیم به اسباب کشی

اگر شما در منزلی استیجاری زندگی می­کنید، می­دانید که معمولاً قرارداد های بین مالکین و مستأجرین با مدت زمانی یک ساله بسته می­شود با اتمام این قرارداد اجاره اگر موجر و یا مستأجر نخواهند قرارداد را تمدید نمایند، مستأجر موظف است اثاثیه خود را در پایان قرارداد اجاره خود جمع آوری نموده و اسباب کشی نماید. اگر شما مالک منزلی مسکونی هستید و قصد تغییر در محل زندگی  خود را دارید نیز باید اثاثیه خود را از محل قدیمی به محل جدید جابجا نمایید در مورد دفاتر کاری و واحد های تجاری نیز همین موضوع صدق می­کند. در نتیجه اسباب کشی عموماً موضوعی غیرمنتظره برای افراد نبوده و قبل از انجام آن از احتمال وقوع آن باخبر خواهیم شد. طبق مطالب گفته شده، هنگامی که به اجبار و یا با انتخاب خود تصمیم به اسباب کشی می­گیریم یک پروسه اسباب کشی برای ما و خانواده ما آغاز می­شود.

مرحله دوم: انجام برنامه ریزی برای اسباب کشی

بعد از قطعی شدن تصمیم در جابجایی حال نوبت به انجام یک برنامه ریزی دقیق و منظم جهت اقدام به اسباب کشی می­رسد. با برنامه ریزی برای اقدام به بسته بندی اثاثیه، فشار کار بسته بندی تمامی لوازم برای روز های آخر اسباب کشی باقی نمانده و در مدت زمان بیشتری می­توانید با صبر و حوصله اقدام به بسته بندی درست اثاثیه نمایید. روز های مشخصی در یک ماه آخر در منزل قدیم را به جمع آوری و پک کردن لوازم منزل اختصاص دهید. بدین ترتیب با زمان، حوصله و دقت بیشتری اقدام به بسته بندی اثاثیه می­نمایید که در یک پروسه اسباب کشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مرحله سوم: انتخاب یک باربری معتبر

انتخاب یک باربری معتبر، با سابقه و با تجربه که بتواند بالاترین کیفیت در خدمات باربری را در کنار ارزانترین قیمت حمل اثاثیه به شما ارائه بدهد نیز بسیار حائذ اهمیت است. این روز ها خدمات باربری ها تنها مختص به اعزام ماشین حمل اثاثیه نشده و باربری های معتبر در امور بسته بندی انواع اثاثیه کوچک و بزرگ با تجهیزات نوین بسته بندی که در اختیار دارند نیز در انجام یک اسباب کشی به کمک شما می­آیند. در انتخاب باربری به ماشین های حمل بار آن دقت نمایید که تماماً موکت شده و مسقف باشند تا اثاثیه در کمال امنیت جابجا شوند. در هر نقطه از تهران که هستید، باربری را انتخاب نمایید که نزدیک به محل سکونت شما بوده و یا دارای شعبه در نزدیکی محل سکونت شما باشد. تا بتواند در سریعترین زمان ممکن برای ارسال ماشین اقدام نموده و سرعت حمل اثاثیه را افزایش دهد. از تجربه سایر افراد برای انتخاب یک باربری معتبر نیز استفاده نمایید تا بهترین بهترین انتخاب در باربری خود را داشته باشید. باربری تهران همه موارد گفته شده را تماماً درنظر داشته و با اقدام به تهیه ماشین های خاور موکت شده و کامیونت موکت شده، اقدام به تأسیس شعبه در تمامی مناطق تهران، اقدام به تهیه به روزترین تجهیزات بسته بندی اثاثیه، اقدام به آموزش کارگران جهت بسته بندی صحیح اثاثیه، رعایت انصاف در تعیین قیمت و موارد بسیار دیگر توانسته در طول یک دهه اخیر به عنوان یک باربری معتبر در تهران خدمات با کیفیت باربری را در نهایت سرعت و دقت با مناسب ترین قیمت به همشریان عزیز نه تنها در سرتاسر تهران بلکه از تهران به سرتاسر ایران ارائه دهد.

مرحله چهارم: بسته بندی اثاثیه

براساس تجربه می­توانیم به این نکته اشاره کنیم که بسته بندی اثاثیه مهم ترین و سخت ترین قسمت یک اسباب کشی است. در طول یک جابجایی تمامی اثاثیه ارزشمند شما باید پک شده و از محل قدیمی به منزل جدید ارسال شوند. اگر در بسته بندی اثاثیه کوتاهی صورت پذیرد این امکان که لوازم شما دچار خسارت شوند بسیار زیاد است. جهت انجام یک پکینگ درست نیاز به تجهیزات نوین بسته بندی احساس می­شود. این تجهیزات شامل کارتن های محکم و مقاوم، ساک های کوچک و بزرگ، نایلون های حبابدار، سلفون، پارچه و روزنامه، انواع چسب و برچسب و … می­شوند. نحوه صحیح هر نوع از اثاثیه در بسته بندی اثاثیه منزل به تفصیل توضیح داده شده است که توصیه می­شود قبل از اقدام به بسته بندی حتماً مطالعه گردد. تا با اقدام به بسته بندی درست احتمال وارد شدن خسارات به اثاثیه به صفر رسیده و تجربه یک اسباب کشی آسان و بی دردسر را بدست آورید.

مرحله پنجم: چیدن اثاثیه

بعد از اتمام بسته بندی در روز اسباب کشی با اعزام ماشین حمل اثاثیه به محل بارگیری، باید اثاثیه بسته بندی شده در داخل ماشین های حمل بار چیده شوند. این چیدمان باید به صورتی انجام شود که کارتن های بزرگتر و سنگین تر در زیر کارتن های کوچک تر و سبک تر قرار  بگیرند. اگر این چیدمان رعایت نشود اثاثیه موجود در کارتن های کوچکتر ممکن است در زیر فشار کارتن های سنگین دچار آسیب یا خسارت شوند. اثاثیه باید در کف ماشین پخش شوند تا در طول مسیر در داخل ماشین حمل بار جابجا نشده و آسیب نبینند. البته تجربه یک راننده ماهر در طول مسیر مانع از وارد شدن خسارت به اثاثیه خواهد شد. تمامی رانندگان مجموعه باربری تهران دارای چندین سال سابقه رانندگی با ماشین های سنگین بوده و تمامی مناطق تهران را به خوبی می­شناسند. باربری مرکز تهران و همینطور غرب و شرق و شمال تهران همگی دارای رانندگانی با تجربه و با سابقه هستند.

مرحله ششم: تخلیه اثاثیه در منزل جدید و چیدمان آن ها

با رسیدن ماشین حمل بار به منزل جدید، حال نوبت به چیدمان اثاثیه در محل جدید می­رسد. حتماً قبل از اقدام انتقال اثاثیه نسبت به نظافت محل جدید اقدام نمایید تا با رسیدن اثاثیه فقط نیاز به قراردادن لوازم در محل تمیز شده و درست آن ها باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که تمیز نمودن یک محل خالی و بدون لوازم بسیار آسان تر از یک محل شلوغ و پر از وسیله است. در مجموعه باربری تهران یکی از وظایف کارگران باربری قراردادن اثاثیه در محل موردنظر صاحب بار در منزل جدید است تا اثاثیه همان بار اول در جایی که باید قرارگرفته و نیاز به جابجایی مجدد آن ها نباشد.

با اتمام این شش مرحله یک چرخه اثاث کشی پایان می­یابد. اگر در انجام امور حمل اثاثیه خود، در انتخاب باربری مناسب تصمیم درستی بگیرید علاوه بر اینکه تجربه یک اسباب کشی آسان را بدست خواهید آورد، در هزینه های خود صرفه جویی به عمل آورده و همچنین تمامی اثاثیه شما در نهایت امنیت و سرعت جابجا خواهند شد. برای بدست آوردن تمامی این موارد تنها کافی است به باربری تهران اعتماد کنید تا تجربه یک اسباب کشی آسان در تهران را با بالاترین کیفیت در ارائه خدمات در کنار ارزان ترین قیمت باربری در تهران به دست آورید.

نوشتهٔ بعدی
تعرفه باربری در تهران

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • با تشکر از مجموعه باربری‌تهران بدون دغدغه و با ایمنی اسباب کشی مارو انجام دادن

  پاسخ
 • مرحله ی سوم مهمترین مرحله ست
  چون اگه باربری خوبی انتخاب بشه بقیه مراحل هم درست و اصولی انجام میشه
  من واقعا از خدمات شما راضی بودم و به اطرافیان هم معرفیتون کردم
  خداقوت

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس بگیرید!