اسباب کشی ادارات و سازمان ها

اسباب کشی ادارات و سازمان ها

به طور کلی پروسه اسباب کشی چه برای منزل باشد و چه برای ادارات و سازمان ها کاری دشوار و پر دردسر است. اسباب کشی چند مرحله دشوار دارد که با یک برنامه ریزی دقیق و صحیح و البته کمک گرفتن از یک باربری معتبر و کاربلد اسباب کشی به کاری آسان تبدیل خواهد شد. از آنجایی که ادارات و سازمان ها دارای وسایل گران قیمت و با ارزش و همچنین فایل ها و پرونده های محرمانه هستند اسباب کشی ادارات و سازمان ها کمی دشوارتر از اسباب کشی منازل است که انجام آن لازمه یک برنامه ریزی دقیق تر و تکنیک های خاصی است. جمع آوری و جابجایی وسایل شرکت ها و سازمان ها مطمئناً توسط کارکنان آن ها امکان پذیر نیست زیرا همان طور که گفته شد به دلیل پرچالش بودن این مسئله تنها با کمک گرفتن از یک تیم ماهر و آموزش دیده امکان پذیر خواهد بود.

در این مقاله چند نکته از نکات مهم در اسباب کشی ادارات و سازمان ها را بازگو خواهیم کرد تا در صورت قصد انجام‌ این گونه اسباب کشی های دشوار با نکات مهم و کلیدی آن آشنا شوید.

نکات مهم در اسباب کشی ادارات و سازمان ها

 1. تهیه کارتن و جعبه های محکم

همان طود که گفته شد وسایل ادارات و سازمان ها وسایلی حساس و با ارزش هستند در نتیجه لازم است حتماً از کارتن های محکم برای بسته بندی و حمل و نقل آن ها استفاده کرد. برخی از شرکت ها از کارتن های موجود در انبار شرکت خود برای بسته بندی وسایل استفاده می کنند، در غیر این صورت می توانید قبل از اسباب کشی کارتن هایی را از سوپرمارکت ها قرض بگیرید و یا از شرکت باربری که با آن قرارداد بسته اید کارتن های محکم در هر ابعادی تهیه کنید.

 1. آماده کردن فایل ها و تمامی مدارک شرکت برای بسته بندی

قبل از اقدام به هر کاری و در ابتدای شروع امور اسباب کشی ابتدا تمامی پرونده ها، فایل ها، پوشه ها کتاب ها و هر وسیله دیگری از این قبیل را از جای خود بیرون آورده دسته بندی کنید و آماده انتقال به کارتن ها کنید.

 1. یادداشت کردن محتویات داخل کارتن ها بر روی آن ها

بعد از انتقال دادن وسایل به داخل کارتن ها حتما ًبه وسیله برچسب، خودکار و یا ماژیک محتویات هر بسته را بر روی آن یادداشت کنید تا در هنگام انتقال وسایل به خودروی باربری و شرکت جدید و در هنگام چیدمان وسایل دچار سردرگمی نشوید، این کار به نظم چیدمان وسایل بسیار کمک‌ خواهد کرد.

 1. چیدمان اصولی و ایمن لوازم کامپیوتری و الکترونیکی

وسایل موجود در ادارات و سازمان ها از قبیل کامپیوترها، پرینترها، فکس ها، تلفن ها و سایر وسایل برقی و حساس دیگر را باید با دقت فراوان به گونه ای بسته بندی کرد تا هیچ صدمه و خدشه ای به آن ها وارد نشود. برای جلوگیری از صدمه خوردن مانیتور کامپیوتر و یا هر وسایل دیگری باید دور تا دور آن ها را به وسیله پلاستیک های حبابدار پوشاند و فضای خالی داخل کارتن ها را با فوم پر کرد تا برخورد وسایل داخل کارتن ها به حداقل برسد.

 1. آگاه کردن مشتریان و سایر ادارات از جابجایی

چون طی چند روزی که شرکت و یا سازمان درگیر پروسه جابجایی هستند مسلماً تا چند روز فعالیتی نخواهند داشت و  شرکت تعطیل می شود، بنابراین بسیار مهم است که قبل از اسباب کشی حتماً مشتریان خود و هم چنین اداره پست و سایر ادارات مربوط‌ به قبوض را از جابجایی و تغییر مکان خود مطلع کنید.

 1. آگاهی کارمندان از چگونگی جمع آوری اسناد

قبل از شروع جمع آوری اسناد و مدارک شرکت بهتر است کارمندان خود را از چگونگی نحوه جمع آوری وسایل و اسناد و مدارک شرکت و یا سازمان خود مطلع کنید و برای هرکدام از آن ها برنامه مشخصی در نظر بگیرید. جمع آوری اسناد و مدارک محرمانه و مهم شرکت را به افراد قابل اطمینان بسپارید.

 1. آماده کردن و نظافت مکان جدید شرکت یا سازمان

قبل از انتقال وسایل شرکت به مکان جدید در ابتدا باید آن جا را کاملاً نظافت و آماده کنید تا در حین استقرار شما در محل جدید مشکلی به وجود نیاید از جمله :

 • نظافت تمام نقاط مکان جدید به خصوص سرویس های بهداشتی آن
 • بررسی تجهیزات برقی، روشنایی، گرمایشی و سرمایشی، و در صورت خرابی آن ها را تعمیر و آماده استفاده کنید.
 • پیدا کردن و آشنا شدن با ارتباطاتی که لازمه شرکت و کارکنان آن است مثل غذاخوری ها، آژانس ها، پیک ها و … .
 • مشخص کردن محل استقرار تمامی کارکنان در جای جدید خود و همچنین تمامی وسایل برقی مثل کامیوترها، فکس، تلفن، میزها و صندلی ها، اسکنر، پرینتر، نصب دستگاه سانترال، دستگاه های حضور و غیاب و ویدئو پروژکتور و مشخص کردن مناسب ترین اتاق برای قرار دادن میز کنفرانس قبل از جابجایی و انتقال وسایل شرکت و یا سازمان

در نتیجه تنظیم یک لیست و برنامه ریزی دقیق و اصولی از کارهایی است که قبل از اسباب کشی باید انجام شود و مهم ترین رکن یک اسباب کشی آسان و بدون دردسر است.

باربری تهران و خدمات اسباب کشی ادارات و سازمان ها

باربری تهران با توجه به سابقه چندین ساله خود از جمله معتبرترین باربری های سطح شهر است که با مجموعه پرسنل آموزش دیده و باتجربه خود و بهترین و مجهزترین خودروهای باربری باکیفیت ترین خدمات باربری از جمله اسباب کشی ادارات و سازمان ها را به بهترین شکل ممکن آن به مشتریان خود ارائه خواهد داد. همچنین شما عزیزان می توانید انواع تجهیزات بسته بندی را از این اتوبار دریافت کنید.

از دیگر خدماتی که شما با دریافت آن می توانید به پروسه اسباب کشی خود کمک بسیار بزرگی کنید بسته بندی اصولی وسایل شما توسط کارگران کاربلد بسته بندی است. پس با اطمینان کامل بسته بندی وسایل شرکت یا سازمان خود را به این باربری معتبر بسپارید و در اتلاف وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید .

انواع کارتن های چندلایه و جعبه های محکم، طناب های محکم، فوم های ضربه گیر، پلاستیک های حبابدار، سلفون و سایر تجهیزات بسته بندی در باربری تهران جهت ارائه به مشتریان وجود دارد.

کارگران بسته بندی با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارند و هم چنین آموزش هایی که دیده اند تمامی وسایل حساس و گران قیمت شما را به گونه ای بسته بندی خواهند کرد که هیچ گونه آسیبی در حین حمل و نقل به آن ها وارد نشود‌. نکته مهم دیگر در ارتباط با همکاری با اتوبار تهران قابل اعتماد بودن کارگران آن می باشد پس در ارتباط با اسناد و مدارک محرمانه شرکت و یا سازمان خود هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

پس اگر قصد اسباب کشی اداره و یا سازمان خود را دارید جهت دریافت انواع خدمات باربری تهران با شماره تلفن های ما در اتوبار تهران تماس بگیرید و پس از دریافت مشاوره های لازم از کارشناسان ما جهت دریافت بهترین خدمات اتوبار از باربری ما اقدام بفرمایید.

نوشتهٔ پیشین
یک شرکت باربری معتبر چه ویژگی هایی دارد؟
نوشتهٔ بعدی
بسته بندی و جابجایی جهیزیه عروس

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس بگیرید!